Otel Temizliği Manavgat

Otel temizliği kat temizliği ve oda temizliği olarak ikiye ayrılır. Kat temizliğinde katlar, oda dışında kalan alanlar yani koridorlar, asansörler, merdivenler ve pencereler temizlenirken oda temizliğinde ise odalar temizlenir. Otel temizliği yaparken kat temizliğinde dezenfektanlar kullanmak faydalı olacaktır. Ferah ve nezih koridorlar müşterilere pozitif görüşler aşılayacaktır. Ayrıca katların havalandırılması da düzenli olarak yapılmalıdır.

Oda temizliğinde ise dikkat edilecek hususlar şunlardır; tepsi, bardak ve tabak gibi servis boşları ve çöpler dışarıya çıkarılır. Pencereler açılarak odanın havalandırılması sağlanır. Kirli çarşaflar ve havlular toplanır. Balkon süpürülür, mobilyaları silinir ve balkon zemini deterjanlı su ile silinir. Pencereler cam sil ve özel cam temizleyiciler ile temizlenir. Tavan ve duvarlar kontrol edilir varsa, örümcek ağları alınır. Yataklar yapılır ve kirli nevresimler temizleriyle değiştirilir. Dolapların ve çekmecelerin içleri de dâhil olmak üzere tozları alınır, gerekiyorsa dolap kokusu ile ferah kokması sağlanır. Mobilyalar vakumlanarak toz ve kirlerden arındırılır. Mobilyalarda leke bulunuyorsa şampuanlama işlemi uygulanır. Banyo deterjanlar ve özel solüsyonlar ile temizlenir ve dezenfekte edilir.

Temiz havlular ve eşantiyon temizlik malzemeleri (şampuan, sabun, temiz havlular)banyoya yerleştirilir. Zemin cinsine uygun olarak temizlenir. Elektrik süpürgesi ile duvarlar ve tavanlar vakumlanır. Duvarlar ve kapılar silinir. Televizyon kumandası ve telefon gibi araçlar, tozu alındıktan sonra dezenfekte edilir. Son derece ayrıntılı bir hizmet gerektiren otel temizliği müşteriler için en fazla önem arz eden durumdur ve direkt olarak otelin saygınlığı ile alakalıdır. Müşterilerini memnuniyet ile ağırlayıp memnuniyet ile uğurlamak isteyen ve güçlü bir prestije sahip olmak isteyen oteller profesyonel temizlik hizmetleri almalıdırlar.

05321563807

Oteller hem sağlık açısından hem de itibar bakımından temizliklerine özen göstermek zorundadırlar.

Paylaşın: